O nas

 Historia
 Bydgoskie kamienice zbudowane na przełomie XIX i XX wieku reprezentują trzy style architektoniczne: eklektyzm, modernizm i secesję. Kunszt budowniczy ówczesnych mieszkańców Bydgoszczy, możemy podziwiać głównie dzięki detalom na elewacjach i we wnętrzach. Wiele budynków, Miejski Konserwator Zabytków wpisał w rejestr obiektów zabytkowych. Niepowtarzalny klimat to jednak nie tylko elewacje. Klatki schodowe, choć w niektórych przypadkach nieprzychylne zapachowo i zniszczone, emanują duchem przełomów wieków. Czuć w nich nadal woń posiłków z kuchni i spiżarni, ziemniaków i węgla z piwnic.

 Mieszkańcy
  Stowarzyszenie "Bydgoskie kamienice" chce docierać do ludzi, którzy od kilku pokoleń żyją w kamienicach i pamiętają: remonty, charaktery sąsiadów, zalania, wyburzenia, podwórka. Do ludzi którzy chcą się podzielić z młodszym pokoleniem swoją historią. Na wagę złota są opowieści: seniorów, dozorców, właścicieli, byłych dzielnicowych, lekarzy, węglarzy, roznosicieli mleka lub gazet.
   
Fotografia
Zamierzamy fotografować wszystko, co bydgoskie :)
                                                                                                 
Estetyka
   Pokażemy palcem najdrobniejszą skazę na pięknie zabytkowych obiektów. Od plastikowych okien poprzez kolorystyczną samowolę właścicieli i lokatorów.

Stowarzyszenie zwykłe "Bydgoskie Kamienice" z siedzibą w Bydgoszczy, zostało wpisane do rejestru Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Bydgoszczy pod pozycją nr 60, w dniu 9 września 2008 r.

 foto@wspominaj.bydgoszcz.pl