O nas


 Historia
 Bydgoskie kamienice zbudowane na przełomie XIX i XX wieku reprezentują trzy style architektoniczne: eklektyzm, modernizm i secesję. Kunszt budowniczy ówczesnych mieszkańców Bydgoszczy, możemy podziwiać głównie dzięki detalom na elewacjach i we wnętrzach. Wiele budynków, Miejski Konserwator Zabytków wpisał w rejestr obiektów zabytkowych. Niepowtarzalny klimat to jednak nie tylko elewacje. Klatki schodowe, choć w niektórych przypadkach nieprzychylne zapachowo i zniszczone, emanują duchem przełomów wieków. Czuć w nich nadal woń posiłków z kuchni i spiżarni, ziemniaków i węgla z piwnic.

 Mieszkańcy
  Stowarzyszenie "Bydgoskie kamienice" chce docierać do ludzi, którzy od kilku pokoleń żyją w kamienicach i pamiętają: remonty, charaktery sąsiadów, zalania, wyburzenia, podwórka. Do ludzi którzy chcą się podzielić z młodszym pokoleniem swoją historią. Na wagę złota są opowieści: seniorów, dozorców, właścicieli, byłych dzielnicowych, lekarzy, węglarzy, roznosicieli mleka lub gazet.
   
Fotografia
Zamierzamy fotografować wszystko, co bydgoskie :)
                                                                                                 
Estetyka
   Pokażemy palcem najdrobniejszą skazę na pięknie zabytkowych obiektów. Od plastikowych okien poprzez kolorystyczną samowolę właścicieli i lokatorów.

My
Bartłomiej Bogucki, Katarzyna Bogucka, Wojciech Płoszek, Krzysztof Kaszyński, Katarzyna Oleksy, Karol Skorupa, Lucyna Bogucka, Robert Tadeusz Nowak, Michał Sitarek, Dorota Habel, Michał Szatten

Stowarzyszenie zwykłe "Bydgoskie Kamienice" z siedzibą w Bydgoszczy, zostało wpisane do rejestru Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Bydgoszczy pod pozycją nr 60, w dniu 9 września 2008 r.

Zostań członkiem naszego stowarzyszenia

Co to jest wirtualna przynależność?
Chcesz zostać wirtualnym członkiem naszego stowarzyszenia? Teraz masz o wiele więcej możliwości dzięki dostępnej w Bloggerze funkcji Obserwacja.  

Jak wirtualnie i realnie należeć do Stowarzyszenia ?  
Najprostszym sposobem jest widżet "obserwacja" i kliknięcie linku "obserwuj".  Widżet znajduje się na pasku po prawej stronie. Niestety, jak na razie wirtualna przynależność może objąć osoby, które maja konta w Google, Twitter, Yahoo, AIM, Netlog i Open ID. Możesz obserwować nasz blog prywatnie (nie będziesz widoczny dla innych) lub publicznie. Możesz usunąć obserwację.  Aby spotkać się z nami w rzeczywistości napisz do nas. Spotkamy się.

Nazwa "wirtualna przynależność" oznacza, że zapis na członka odbywa się poprzez internet. Zależy nam, żeby członkostwo w naszym stowarzyszeniu nie było nijakie. Jeżeli nie masz zamiaru działać z nami, to nie zapisuj się.  

Przynależność wirtualna i realna jest tożsama.

 
 Polityka prywatności
"Bydgoskie kamienice" respektuje prawa autorskie. Jeżeli zamieszczana jest fotografia lub tekst, to tylko za zgodą jej autora. Każdorazowo wymieniane jest nazwisko fotografa i nazwa gazety lub agencji, dla której pracuje. Nie zgadzamy się na - niestety, popularne w Internecie - piractwo fotograficzne. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją warunków niniejszego regulaminu. Redakcja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Polityce Prywatności. Każdego użytkownika serwisu obowiązuje aktualna Polityka Prywatności. Wszystkie użyte znaki towarowe są własnością odpowiednich firm lub osób i zostały użyte wyłącznie do celów informacyjnych. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie informacji znajdujących się na stronie. Redakcja ma prawo opublikować wszelkie nadesłane materiały włączając w to listy, zdjęcia oraz pliki. Polityka Prywatności nie dotyczy serwisów i firm, których dane kontaktowe podane są na stronach serwisu. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie serwisu.